Beyoğlu Sinema Ödülleri

Ülkemizde kültür ve sanatın kalbinin attığı Beyoğlu'nda, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri ile Beyoğlu Belediyesi ve TÜRSAK Vakfı işbirliğinde...

YEŞİLÇAM ÖDÜLLERİ “BEYOĞLU SİNEMA ÖDÜLLERİ” ADIYLA GERİ DÖNÜYOR.

Ülkemizde kültür ve sanatın kalbinin attığı Beyoğlu'nda, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri ile Beyoğlu Belediyesi ve TÜRSAK Vakfı işbirliğinde 2007-2010 yıllarında “Yeşilçam Ödülleri” adı altında düzenlenen sinema ödülleri, ülkemizin en geniş katılımlı jüri ve ödül sistemiyle 2016 yılında “Beyoğlu Sinema Ödülleri”adıyla devam ediyor.

“Beyoğlu Sinema Ödülleri” ödül yapısı, sistemi ve jüri niteliği itibariyle ulusal sinemamızı destekleyen geniş çaplı bir organizasyondur. İsmini her zaman sinema ile anılmış olan Beyoğlu’ndan alan proje Yeşilçam’ın usta yönetmenlerine, yapımcı ve oyuncu tüm emekçilerine bir “saygı duruşu” ifade etmeyi hedefliyor.

Oylama Sistemi

1 Ocak – 31 Aralık 2015 tarihleri arasında gösterime girmiş tüm Türk filmleri arasından seçici kurul ve ana jüri tarafından 2 aşamalı olarak seçilecek filmlere, 13 ana dalda ödül verilecek.

Birinci aşamada; 2015 yılında vizyona girmiş olan filmlerin ekiplerinden oluşan ön jüri (üretenler jürisi), kendi filmleri dışında diğer aday filmlere verdikleri oylar sonucu 13 ana dal için 5 er aday belirleyecekler ve bu adaylar Ekim ayında  yapılacak basın kokteyli ile kamuoyuna duyurulacak.

İkinci aşamada ise yine ön jürinin olduğu; başta sinema kurumları olmak üzere iş, kültür, sanat ve medya alanındaki kamuoyu önderlerinin de katılımıyla daha geniş bir jüri görev yapacak.

 

En İyi Film Ödülü                                              

En İyi Yönetmen Ödülü                                    

En İyi  Senaryo Ödülü                                       

En İyi Görüntü Yönetmeni                              

En İyi Müzik Ödülü                                           

En İyi Kurgu Ödülü                                            

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü                    

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü                              

En İyi Yard. Kadın O.Ödülü                   

En İyi Yardımcı Erkek O. Ödülü           

En İyi Kısa Flm Ödülü

En iyi Belgesel Flm Ödülü

Umut Vaadeden Oyuncu Ödülü 

 

Beyoğlu Sinema Ödülleri web sitesine gitmek için tiklayiniz.