KURUMSAL

HAKKINDA

TÜRSAK Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfi, sinema, televizyon, güzel sanatlar, basin, is ve politika dünyasinda taninmis 215 üyenin katilimiyla ve asagidaki genel amaçlarla, 1991 yilinda kurulmus olan özerk bir vakiftir.

Kültürün vazgeçilmez bir parçasi olan sinema sanatinin yayginlasmasini saglayarak ve görsel-isitsel iletisim araçlarinin halkin kültürel kimliginin zenginlesmesi ve çesitlendirilmesi yolunda kullanilmasini tesvik ederek Sinema ve Görsel-Isitsel Kültür ortaminda destekleyici bir rol üstlenmek.

Sinema sektörümüzün gelistirilebilmesi ve dis pazarlara açilabilmesi amaciyla, devletin bu alanda faaliyet gösteren tüm kuruluslari ile bu alanlarda çalisan yari-resmi ve sivil kültür kuruluslariyla uluslararasi kurumlar arasindaki isbirligini gelistirmek.

Sinema ve görsel-isitsel ortamimiza daha nitelikli ve sanatsal bir düzey kazandirmak, yerli ve yabanci nitelikli ürünleri desteklemek, yeni ve dinamik bir görsel-isitsel kültür olusturacak yaratici güçlerin ortaya çikmasina olanaklar hazirlamak.

Egitimin her düzeyinde görsel-isitsel kültür ürünlerinden yararlanilmasi dogrultusunda çalismalar yapmak ve ilgili kurum ve kuruluslarla isbirligi içinde sinema ve görsel-isitsel alanda egitim sisteminin gelisimine katkida bulunmak.

Yasal düzenlemelerin yapilmasi ve gereksinimler dogrultusunda güncellestirilmeleri konusunda girisimlerde bulunmak ve sektörün kurumsallastirilmasina yönelik örgütlenmeleri saglamak.

YÖNETİM KURULU

Fehmi YASAR

Yönetim Kurulu Başkanı

Cemal OKAN
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Gökhan MUTLAY
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Adnan EKİNCİ
Yönetim Kurulu Üyesi

Demir KARAHAN
Yönetim Kurulu Üyesi

Ebru Köktürk KORALI
Yönetim Kurulu Üyesi

İbrahim ALTINSAY
Yönetim Kurulu Üyesi

Sertaç DEMİRTAŞ
Yönetim Kurulu Üyesi

EKİP

 

Şeyda TALUK

Genel Müdür

 

Tülin GÜREŞ

Mali ve İdari İşler Müdürü

 

Derya CAN

Proje Direktörü

 

Senem ERDİNE

Festival Direktörü


Gökhan RIZAOĞLU

Film Program Direktörü

  

Aslı ERDAL

Mali İşler Sorumlusu

 

Muzaffer HİÇDURMAZ

Denetleme Kurulu Üyesi


Yasemin ÇELİKER

Yönetici Asistanı


Zafer PAYALAN

İdari İşler